Camino Online

Strona pełan moich myśli

Zdrowie

Najlepsze sposoby na hemoroidy w trakcie podróży

Jest pewna wstydliwa oraz dość dokuczliwa przypadłość, a są nią żylaki odbytu. Pojawienie się ich może skutecznie utrudnić funkcjonowanie, zwłaszcza, kiedy stanie się to w czasie długich podróży czy podczas wykonywania pracy siedzącej. Nie zawsze można szybko usunąć hemoroidy, ale da się zwalczyć ich objawy.

Skąd się biorą hemoroidy i w jaki sposób można z nimi walczyć?

Powodem występowania hemoroidów jest w większości przypadków nieodpowiedni tryb życia. Największym winowajcą jest nieodpowiednia dieta z ograniczoną ilością zdrowych białek, węglowodanów i tłuszczy oraz zwiększoną ilością cukrów i przetworzonej żywności. Dodatkową przyczyną pojawiania się hemoroidów jest również siedzący tryb życia. Zapobiegawczo trzeba wprowadzić regularną aktywność fizyczną. Dzięki codziennej porcji aktywności np. w formie długiego spaceru bądź truchtu organizm jest bardziej dotleniony, wzrośnie też jego ogólna wydajność. Ruch ma wpływ też na polepszenie perystaltyki jelit, co powoduje poprawę przemiany materii. Dodatkową korzyścią jest wzrost ilości produkowanych endorfin, które wpływają na poprawę samopoczucie.

W jaki sposób można zminimalizować dolegliwości chorobowe na czas podróży?

Każda dolegliwość związana z hemoroidami nasila się w przypadku długotrwałego przyjmowania pozycji siedzącej, dlatego przed wybraniem się w dalszą trasę warto zaplanować przystanki na zmianę pozycji i rozprostowanie ciała oraz w miarę możliwości krótki spacer. Drugą metodą na niwelowanie bólu, może być skorzystanie z dmuchanej poduszki. Najlepiej też włożyć do bagażu odpowiednie lekarstwa. Idealnie sprawdzają się tutaj preparaty do stosowania miejscowego, czyli np. maści czy czopki z propolisem. Ważną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu poprzez wzbogacenie jadłospisu o żywność bogatą w błonnik. W czasie podróży najlepiej jeść lekkostrawne przekąski i koniecznie wodę mineralną lub herbatę ziołową albo owocową. Wybierając publiczne środki transportu trzeba pamiętać o odpowiedniej higienie, głównie w publicznych łazienkach. Pomocne może być zabranie ze sobą ręcznika i łagodnego preparatu do higieny intymnej.