Camino Online

Strona pełan moich myśli

Dom

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup przed zakupem blachy na dach

Kiedy budujesz dom bądź zależy Ci na wymianie starego pokrycia dachu, to prędzej, czy później będziesz musiał dokonać wyboru odpowiedniego surowca. W sklepach jest do wyboru dziś wiele rodzajów tego typu materiałów. W tym artykule postaramy się opisać, dlaczego warto rozważyć zastosowanie blachy dachowej.

Czym się kierować podczas wyboru blachy na dach?

Istnieje kilka istotnych spraw, o jakich warto pamiętać w momencie zakupów. Najważniejsza może się wydawać cena, ale ważna jest też jakość materiału – im cięższa i grubsza będzie blacha, tym trwalszy i solidniejszy będzie dach, na który trafi. Inną istotną kwestią jest rodzaj powłoki pokrywającej blachę w celu jej zabezpieczenia – najlepszą trwałość ma ta wykonana z HPS bądź PVDF. Trwałość blachy zależy też od rodzaju zabezpieczenia przed korozją, w przypadku blachy ze stali funkcję takiego zabezpieczenia pełni najczęściej powłoka z alucynku.

Który typ blachy na dach jest najlepszy?

Blacha dachowa poza zróżnicowanymi parametrami różni się typem materiału i dopasowaniem do kształtu dachu. Obecnie najczęściej wybieranymi przez klientów są trzy rodzaje blach.

Pierwszy wariant to blacha dachowa trapezowa, która jest gięta i pokryta regularnymi wypukłościami, dzięki nim doskonale odprowadza wodę.

Drugim wariantem jest blacha na dach płaska – kosztuje najmniej oraz ma regularną formę i łatwo ja ułożyć.
Trzecia możliwość to blachodachówka – jest uniwersalna oraz popularna, występująca w wielu odcieniach i jest świetną alternatywą dla tradycyjnej dachówki.

Jakie są największe zalety blacha na dach

Za największą zaletę blachy na dach można uznać jej uniwersalność. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i wzorów można łatwo dopasować ją do prawie każdego budynku i rodzaju elewacji. Materiał ten charakteryzuje się również dużą szczelnością oraz trwałością, a to gwarantuje jakość na długi czas. Wymieniając walory, jakie posiada blacha dachowa, trzeba również wspomnieć o bezproblemowym montażu. Akcesoria z blachy są bezproblemowe podczas docinania, więc z łatwością można je dopasować do dachu w dowolnym kształcie. Blacha dachowa nie ma wielu wad, możemy do nich zaliczyć dźwięk podczas deszczu druga to wymóg montowania śniegołapów w przypadku spadzistego dachu. Jednak zalety przeważają, przez co pozostaje ona nadal bezkonkurencyjnym liderem pokryć dachowych.