Camino Online

Strona pełan moich myśli

Dom

Niezawodne sposoby na uniknięcie zalania łazienki

Wybór pomiędzy wanną i prysznicem nie jest taki prosty Zarówno wanna jak również prysznic ma mnóstwo zalet. Niezależnie od tego na co padnie wybór, to niezaprzeczalny fakt jest taki, iż w wannie możemy wziąć prysznic, jednak prysznic nie zastąpi nam wanny. Producenci wyposażenia łazienek od kilku lat prześcigają się w sprzętach pozwalających nam zarówno już na etapie budowy dobrać idealny sprzęt, lub zmodyfikować ten, który mamy obecnie, bez wykonywania generalnego remontu.

Kabino-wanna – opcja z remontem

Coraz częściej wybieraną propozycją do niewielkich łazienek jest kabino-wanna. Zestaw taki zezwala na wzięcie długiej kąpieli a także szybkiego prysznicu. Z uwagi na to, że takie podejście od pewnego czasu zyskuje na popularności coraz więcej producentów wprowadza je do swojej oferty. Wraz z ilością ofert zwiększa się możliwość dostosowania kabino-wanny nie tylko pod względem rozmiarów, lecz też charakteru łazienki, wzornictwa. Decydując się na generalny remont łazienki, możemy kupić doskonałą kabino-wannę. Co jednak, gdy nie stać nas na gruntowny remont albo wanna, którą mamy była świeżo montowana i szkoda jej wyrzucać?

Mała modyfikacja wanny

Montaż kabino-wanny to spora inwestycja, dlatego też żeby zaoszczędzić pieniądze, możemy zdecydować się na zakup pojedynczych modułów. Dostosowanie wanny aby spełniała również rolę natrysku nie będzie już takie drogie.
Aby dopasować wannę nie wystarczy zamontować słuchawkę prysznicową na ścianie. W odpowiedni sposób musimy również zabezpieczyć łazienkę przed wiecznymi zalaniami. Do słuchawki koniecznie trzeba dopasować jakąś formę osłony.
Najtańszym oraz najłatwiejszym wyjściem z sytuacji jest przymocowanie zasłony.
Na nasze szczęście, przeminęły już lata 90’te kiedy to zahaczało się brzydką oraz niejednokrotnie niehigieniczną ceratę w celu uchronienia podłogi przed strumieniem wody.

Aktualnie również możemy zakupić osłony prysznicowe, są jednakże zrobione z innych materiałów a ich wzornictwo nie odbierze łazience urody i wdzięku. Jeżeli zasłonki prysznicowe źle nam się kojarzą, możemy zainwestować w uniwersalne parawany do wanien.

Siedzisko do wanny – wygoda oraz bezpieczeństwo

Na rynku sanitariów łazienkowych odnajdziemy wiele akcesoriów, które w znaczny sposób ułatwią nam wzięcie szybkiego prysznicu. Jednym z najciekawszym jest siedzisko do wanny. Stołeczek uprości nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedzisko sprawi, iż namydlenie ciała czy ogolenie nóg nie będzie już problemem chociażby podczas szybkiego prysznicu. Gadżet ten oprócz wygody zapewnia także większe bezpieczeństwo, zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się. Siedzisko do wanny  musi jednak spełniać kilka warunków.
Powierzchnia siedzenia musi być odpowiednio duża.

Innym aspektem jest rodzaj montażu. Siedziska mogą być montowane do wanny, do ściany, lub po prostu do niej wkładane.