Camino Online

Strona pełan moich myśli

Uncategorized

Optichamber – inhalacje najwyższej jakości

Czasami terapia inhalacyjna może być nieuchronna; w podobnych okolicznościach specjalista przyjmuje, że idealnie zadziałają preparaty wziewne, aplikowane zarówno przy normalnych przeziębieniach, jak i przy poważniejszych, długotrwałych zaburzeniach (jak np. przy mukowiscydozie). Do wykonania niezawodnej inhalacji konieczny nam będzie oczywiście właściwie dobrany inhalator, aczkolwiek na pewno praktyczniejsze i lepsze dla naszego zdrowia może okazać się stosowanie go w zintegrowaniu z komorą do inhalacji, taką jak choćby Philips Optichamber.

Jak przebiega proces nebulizacji?

Nebulizacja to to wyraz, odnoszący się do wziewnego przyswajania specyfików. Jednak w tym celu potrzebne jest wykorzystanie nebulizatora, czyli innymi słowy akcesorium, które rozrzedzi dany medykament do formy sprayu i tym sposobem zapewni nam jego bezproblemowe przyjmowanie. Farmaceutyk po takim podaniu przedostaje się właściwie natychmiastowo do samych płuc oraz oskrzeli, co dynamizuje jego działanie; rozsądnie jest także mieć w pamięci, że w wypadku specyfiku w aerozolu stosowana jest stosunkowo mniejsza dawka preparatu aniżeli w porównaniu do preparatów w zupełnie innej formie, co ma ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych.

Czy komora inhalacyjna jest konieczna?

Do samej nebulizacji wystarczy przeciętny inhalator, aczkolwiek zdecydowanie zdrowszym podejściem może okazać się zakup innowacyjnej komory do inhalacji. Upraszcza ona dostarczanie preparacie, chory też ma możliwość z jej pomocą obserwować, czy aplikuje dobrą porcję. Komora inhalacyjna Philips Optichambercharakteryzuje się nadzwyczaj niewielkim oporem oddechowym, co udostępnia wykorzystywanie aparatury również nieco młodszym użytkownikom (generują o wiele niższe ciśnienie). Dodatkowo komora Optichamber posiada świetnie widoczny zawór wydechowy, który usprawnia wymierzanie ilości wydechów, a oprócz tego pozwala nam na prawie kompletne użycie leku. Komora inhalacyjna jest względnie niewielka i na pewno znajdzie się na nią miejsce w bagażu.