Camino Online Różności Podróżowanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

Podróżowanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjachPrawdopodobnie nie raz zastanawiałeś się jak zaoszczędzić pieniądze podczas wczasów.

Nie musisz wynajmować apartamentu czy spać w pensjonatach. Przyczepa kempingowa z kilkoma akcesoriami może zagwarantować Ci niezwykłe wczasy.

Wynajem przyczepy kempingowej – wydatki

Zastanawiasz się, ile kosztuje taka rozrywka?Na pewno mniej, niż sądzisz, Oczywiście samo wynajęcie przyczepy dosyć poważnie obciąży Twój wakacyjny budżet, jest to jednak i tak dużo tańsza – i w wielu przypadkach także wygodniejsza alternatywa.

Jak się zapewne domyślasz, niezbędny do podróżowania z przyczepą jest hak. Jeśli go nie masz, musisz dodać do kosztów wyprawy kwotę, którą zapłacisz za jego założenie.Koszt wynajęcia przyczepy na dwutygodniowe wakacje to ok 1500zł. Najczęściej wliczona jest w to kaucja i wszystkie przydatne akcesoria.

Normalnym wyposażeniem są łóżka, stół, gniazdka, grzałki a także Lodówka do przyczepy kempingowej. To właściwie wszystko, jeśli chodzi o standardowe opłaty.

Co dalej?

Należy pamiętać, że oprócz wypożyczenia przyczepy, musimy liczyć się z kosztami pożywienia, rozrywki, opłatami za pole kempingowe lub dodatkowe akcesoria.

Jeśli organizujesz wycieczkę z całą rodziną, warto przemyśleć wypożyczenie tzw. przedsionka. To wyjątkowo wygodne przedłużenie przyczepy. Taki przedsionek jest przydatną opcją, bo domyślasz się zapewne, iż w przyczepie nie ma specjalnie dużo miejsca. Dzięki tejże opcji, zyskujesz parę nadprogramowych metrów, natomiast koszt jej wypożyczenia nie jest duży.
Stawka za pole namiotowe nie jest wysoka. Wynosi zazwyczaj ok 10zł za osobę.

Do tego potrzeba doliczyć koszt pozostawienia auta, oraz samej przyczepy, jak również podłączenie prądu – bez tego ani rusz. Wszystkie opłaty związane z postojem są rozliczane dobowo. Należy je pomnożyć przez liczbę dni, naszej podróży.

Koszt dwutygodniowej podróży dla czteroosobowej rodziny będzie oscylował w granicach 1200zł. Ostateczny koszt podróży będzie niewątpliwie zależał od tego, w jakich warunkach zdecydujecie spać.

Planując budżet wakacyjny należy wziąć pod uwagę koszty paliwa. Nie jest tajemnicą, iż samochód z przyczepą będzie palił więcej.

Ogólnie, po zsumowaniu wszystkich kosztów, za wystrzałowe wakacje dla rodziny, która ma 4 osoby zapłacimy około 3500-4000 zł.

Jak na dwutygodniowe wakacje – to naprawdę niska kwota, a sam wyjazd na pewno będzie obfitował w całą masę niepowtarzalnych wrażeń.