Camino Online Rodzina Gdzie poszukiwać rady w przypadku problemów w familii?

Gdzie poszukiwać rady w przypadku problemów w familii?Nie całokształt sensowną da się znać przed faktem a także może się okazać, że bytowy kompan toż twój zdrajca, zaś dzieci wplątują się w niezbyt korzystne okoliczności. Co podówczas począć oraz skądże oczekiwać porady?

Misja Niebieskiej Linii

Zasadniczym działaniem w niespodzianych zdarzeniach scalonych ze sytuacjami domowymi musi okazać się telefon na Niebieską Linię. Toteż zwykła nazwa Ogólnopolskiego Ratownictwa dla Ofiar Agresji w Rodzinie. Numer na ogólny telefon kontaktowy dla zranionych przemocą w familii to 800 12 00 02, a numer na nadzwyczajny telefon zaufania to 116 123. Należy spamiętać te numery, skoro w rodzie wydarzyło się coś niedobrego, o czym niemrawo przedstawia się komukolwiek. Przemoc w domowym zaciszu to traumatyczne doświadczenie i często brak siły psychicznej, by udać się na policję lub prokuraturę, mimo że od razu tam należy przybyć po wsparcie w przezwyciężeniu problemu przemocy.

Pomoc dla mężczyzn, którzy też padają ofiarą przemocy

Temat nie cieszy się rozgłosem, nie mówią o tym sami zainteresowani, ale za pewne trzeba przyjąć zjawisko padania coraz większej liczby mężczyzn ofiarą domowej przemocy. Dla tych, których dotknęła przemoc wśród bliskich, także funkcjonuje Niebieska Linia; równość płci musi sięgać każdej dziedziny naszego życia, w tym pomocy jednostkom prześladowanym, więc mężczyźni muszą dostawać identyczne wsparcie jak płeć przeciwna. Najważniejsze, by podczas zgłoszenia przemocy, panowie czuli się bezpiecznie i nie mieli przeświadczenia, że są lekceważeni czy gorsi, gdyż zostali ofiarami.

Bezpłatna pomoc prawna

Nie każdy wie, że od początku 2019 roku jest dostępna możliwość otrzymania bezpłatnej porady u prawnika. Tym samym także uboższe osoby otrzymają poradę w kwestiach, które wydają się dla nich nie do pokonania. Zamieszczając w wyszukiwarce taką chociażby frazę „prawo rodzinne łódź” na pewno pokaże się nam wykaz prawników, którzy specjalizują się w odpowiednich kodeksach i zostanie nam przekazana informacja, czy właśnie ten prawnik bierze udział w programie darmowej pomocy prawnej. Jeśli jednak martwimy się, że nie znajdziemy darmowej pomocy u prawnika, trzeba spróbować inaczej, np. w stosownych wydziałach urzędów.