Camino Online

Strona pełan moich myśli

Różności

Czy Polacy szukają utrzymania Francji?

Nie tak dawno Francja była pewnym spośród najważniejszych celów wypraw korzystnych Polaków. Wyjątkowo znaczący poklask zyskiwała podówczas sytuacja atrakcyjnego Polaka – hydraulika, który nagabywał Francuzki do używania spośród usług ekspertów znad Wisły. Poprzez te okrągłe lata nad Sekwaną zniżkował znak rozwoju ekonomicznego, szczuplało miejsc zarabiania, toteż choćby dla tutejszych przestało wystarczać stanowisk. Podobnie jak aktualnie kształtuje się sytuacja roboty dla Polaków we Francji?

Praca we Francji – dla kogo?

Mnóstwo opcji nie tylko we Francji, tymczasem w całej Unii Europejskiej, przewiduje na ekspertów spośród części budowlanej. W obrocie widnieje natłok inicjatyw dla wybranych robotników dozoru budowlanego, murarzy, albo najemników wykończenia, których tu bardzo się docenia z racji na ich zdolności ponadto cierpliwość. O pracę we Francji nie będą się niepokoić plus ambasadorzy specjalności, marnie prezentowanych nad Sekwaną, natomiast są nimi spawacze, ślusarze, rzeźnicy, monterzy, cieśle ponadto cieśle. Jeżeli idzie o pracę latem, ciągle można liczyć na zajęcie w branży HORECA dla barmana, kelnera, pokojówki czy sprzątaczki. Tak samo jest w przypadku angażu w charakterze opiekunki dziecka czy kogoś starszego. Ponadto zatrudnienie czeka także na pracowników poszukiwanych, jak specjaliści z obszaru informatyki, komunikacji internetowej czy consultingu, e-commerce oraz inżynierowie. Ważną sprawą w aktywności zawodowej we Francji powinna być biegłość w jęz. francuskim, dlatego że angielski za Kanałem La Manche na niewiele się przyda.

Praca we Francji – jakie dochody?

Kwota wypłaty będzie zależeć najczęściej od typu wykonywanej pracy, umiejętności, kwalifikacji oraz kilku dodatkowych czynników. Podstawowa płaca we Francji to 1458 euro w odniesieniu do 35-godzinnego tygodnia pracy. Dużym atutem jest prawo dotyczące wynagrodzeń, które mówi o specjalnym wyliczaniu nadgodzin ( 25% za pierwsze 8 godzin, każda następna godzina 50%. ) Na budowie i specjalistycznych stanowiskach można zarobić w granicach od 2000 euro do nawet 3000 – 4000 euro, natomiast w gastronomii (nie licząc napiwków) wypłaty sięgają od 1500 do 1700 euro. Najsłabsze wypłaty otrzymują pracownicy niewykwalifikowani.

Warunki życia we Francji

Życie we Francji kosztuje o wiele drożej niż u nas, przykładowo:

• cena wynajmu lokum w centrum miasta mieści się w granicach od 500 do nawet 900 euro,

• żywność jest zdecydowanie kosztowniejsza niż w Polsce, więc najlepiej zakupy robić w hipermarketach,

• bilet miesięczny na środki komunikacji pochłonie blisko 50 euro,

• Francuzi są dobrze nastawieni do osób z Polski.